Portré
Földi Jácint
Életrajz
1981. május 9-én születtem Kiskunfélegyházán. Zenei tanulmányaimat nyolcévesen kezdtem meg a városi zeneiskolában Jankovszki Ferenc tanár úr kezei alatt. Pályaválasztásomra nagy hatással voltak az itt eltöltött évek. Szakközépiskolai érettségim után két évre külföldre utaztam, ahol egy zenekarban kaptam állást, majd innen hazatérve döntöttem el, hogy folytatom a tanulmányaimat.
2002-ben a Magyar Honvédség kötelékébe léptem és szerződéses katonaként szolgáltam a Kalocsai Helyőrségi Zenekarban. Ez idő alatt végeztem el Budapesten az Egressy Béni Zeneművészeti Szakközépiskola trombita szakán a konzervatóriumot Tóth Tamás tanár úr növendékeként. 2004-ben kértem az áthelyezésemet a Szolnoki Helikopter Bázis Zenekarába, ahol 2015 márciusáig dolgoztam.
2011-ben diplomát szereztem a Miskolci Egyetem Bartók Béla Zeneművészeti Intézetében, majd 2013- ban ugyanitt szereztem meg a művészdiplomámat Dr. Zobay Béla tanár úr növendékeként.
Szolnoki éveim alatt rendszeresen játszottam a Szolnoki Szimfonikus Zenekarban és a Szigligeti Színházban.
2015 óta Kecskeméten folytattam a pályámat és az M. Bodon Pál Alapfokú Művészeti Iskola rézfúvós tanszakán trombitatanári állást töltöttem be. Emellett a Kecskeméti Szimfonikus Zenekarban és a Katona József Színház zenekarában trombitáltam. 2020-ban kértek fel a Kecskeméti Szimfonikus Zenekar művészeti titkári feladatainak ellátására, amelyet nagy megtiszteltetéssel elfogadtam. Azóta a Hírös Agóra Kulturális és Ifjúsági Központ teljes állású alkalmazottja vagyok és továbbra is játszom a Kecskeméti szimfonikus Zenekar trombitaművészeként.
2020 szeptemberétől félállásban dolgozom a Kecskeméti Katona József Nemzeti Színház Zenekarában és az M. Bodon Pál Zeneiskolában.
-
Interjúk
Apropó nélkül – beszélgetés Bánsági Ildikóval
Ady Endre Petőfiről írott sorai jutnak eszembe először róla. Mást, két-három szavas méltatást nem is mernék róla írni. Nekem ő fogalom. A BÁNSÁGI. Csupa nagybetűvel. Gyulay Eszter -
Interjúk
„A színészet egy önkifejezési forma számomra.”
Lukács Sándor legújabb alakítása az Úr Esterházy Péter Mercedes Benz című darabjában, amit most Zsótér Sándor vitt színre a Vígszínházban. A színész több, mint fél évszázados pályáján vállalt szerepeket más színházakban is, de 1972-es belépése óta a Vígszínház társulati tagja. Kik és hogyan hatottak művészi fejlődésére, mi tart a legfontosabbnak színészetében? – ezekről a kérdésekről beszélgettünk. Farkas Éva -
Interjúk
„A színház mindig azoknak volt fontosabb, akik csinálják.”
Közismert nézet, a hang a lélek esszenciája. A hangban sűrűsödik össze az ember lényege. Kicsendül belőle szinte minden érzés. A hang éppúgy árulkodik a korról, mint a temperamentumról. Egy színész számára pedig különösképp meghatározó. Bezerédi Zoltán bár keveset szinkronizál, hangja mégis összetéveszthetetlenül markáns és egyedi. Önazonos. Gyulay Eszter